Лукашенко до Путин за Русите што бегаат од војната: Пушти ги да си одат (ВИДЕО)

Рускиот претседател Владимир Путин денеска во Сочи се сретна со белорускиот диктатор Александар Лукашенко.

Фото: ЕПА

Руската новинска агенција РИА објави исечок од состанокот, во кој се слуша како Лукашенко му зборува на Путин за Русите кои бегаат од мобилизацијата за војната во Украина.

„Нека бегаат... Никогаш не сум се грижел за тоа. Ќе бараат да се вратат... Само треба да одлучиш што ќе правиш со нив“, му вели Лукашенко на Путин на видеото.

Легенда под Главна слика

Фото: ЕПА

Најавите на американската администрација за бескомпромисна  борба против овие корумпирани,  неспособни  и криминални структури на сите нивоа на државата за македонските граѓани се единствено светло во тунелот.

повеќе

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе

Ракот на корупцијата и понатаму е ендемичен, а актуелната власт сè повеќе потпаѓа под лошите навики на претходниот режим на Никола Груевски.

повеќе