Кремљ: Нема одлука за затворање на границите

Дмитриј Песков, портпаролот на рускиот претседател Владимир Путин, изјави дека не е донесена одлука за затворање на границите поради егзодусот на воено способните мажи откако претседателот Владимир Путин минатата среда прогласи делумна мобилизација.

Фото: ЕПА

Тој призна дека во некои региони се мобилизираат повеќе луѓе отколку што дозволува одлуката на претседателот Путин, па додаде дека „се решаваат случаите во кои има отстапувања од бараните критериуми“.

Легенда под Главна слика

Фото: ЕПА

Сведоци сме деновиве на сензационална приказна за некаков американски тим кој, внимавајте, агресивно ќе ловел корупција во Македонија.

повеќе

Најавите на американската администрација за бескомпромисна  борба против овие корумпирани,  неспособни  и криминални структури на сите нивоа на државата за македонските граѓани се единствено светло во тунелот.

повеќе

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе