ЛОНДОН

Гол маж со чаршаф бегал низ прозорец од Бакингамската палата! (ВИДЕО)

Ова бизарно видео вчера беше постирано на Јутјуб, а на него се гледа гол маж како спектакуларно паѓа во обид да се спушти со чаршаф од прозорец во Бакингамската палата во Лондон – но дали видеово е лажно?

Инцидентот наводно бил снимен од случајните минувачи што поминувале покрај кралската резиденција, пренесува британски Мирор.

Засега не е познато ни дали човекот е повреден, ниту дали клипот е измама, а портпаролот на Бакингамската палата одбил да го коментира видеото.

Продолжува активноста на копачите, крановите и мешалките за цемент додека самите Албанци се протерувани од градот. 

повеќе

После речиси две години очигледно е дека менталното здравје на вработените е исто важно како и нивното физичко здравје. Сега повеќе од било кога, неопходен е силно развиен систем за управување со човечки ресурси.

повеќе

Јазикот е многу повеќе од структура на една реченица или граматика, јазикот е нашата историја, нашите обичаи и нашето наследство...

повеќе