Ердоган слета во Белград, го пречека Вучиќ (ФОТО+ВИДЕО)

Претседателот на Србија Александар Вучиќ му е домаќин на претседателот на Турција Реџеп Таип Ердоган кој денес и утре престојува во официјална посета на Србија.

EPA-EFE

Ердоган вечерва слета на белградскиот аеродром Никола Тесла, со што почна неговата посета на Србија. Го придружува шефот на турската дипломатија Мевлут Чавушоглу.

На аеродромот во Белград ги пречекаа српскиот претседател Вучиќ и министерот за надворешни работи на Србија Никола Селаковиќ.

„Добредојдовте во Србија, драг пријателе! Се радувам на нашата повторно средба и уште една потврда на пријателството меѓу Србија и Турција“, напиша Вучиќ на Инстаграм со фотографиите со турскиот лидер.

Легенда под Главна слика

EPA-EFE

Најавите на американската администрација за бескомпромисна  борба против овие корумпирани,  неспособни  и криминални структури на сите нивоа на државата за македонските граѓани се единствено светло во тунелот.

повеќе

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе

Ракот на корупцијата и понатаму е ендемичен, а актуелната власт сè повеќе потпаѓа под лошите навики на претходниот режим на Никола Груевски.

повеќе