Експлозија во амбасадата на Украина во Мадрид, има повредени (ФОТО+ВИДЕО)

Шпанската полиција соопшти денес дека во експлозија во украинската амбасада во Мадрид е повреден еден вработен кој го отворил писмото-бомба.

EPA-EFE

Член на персоналот на амбасадата добил полесни повреди и е префрлен во болница, се наведува во соопштението на полицијата.

Инцидентот го истражуваат форензичарите и разузнавачките служби, се истакнува.

Амбасадата на Украина во Шпанија не била веднаш достапна за коментар за Ројтерс.

Областа околу амбасадата е блокирана, јавуваат шпанските медиуми.

Легенда под Главна слика

EPA-EFE

Калоѓера не може да премолчи, не може да замиже пред историската вистина на Македонија, па затоа во својот живот се определил да македонствува.

повеќе

Слушањето како способност да го фокусираме вниманието на аудитивните дразби е важен аспект на нашиот живот и значително влијае на неговиот квалитет во сите сегменти.

повеќе

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе