Експлозии на два руски воени аеродроми, тројца загинати

Три лица загинаа, а шест се повредени денеска на руски аеродром во близина на градот Рјазан, југоисточно од Москва, јавува Ројтерс.

Фото: Твитер

До несреќата дошло откако експлодирал резервоар за гориво, пренесе РИА новости.

Уште две лица се повредени во експлозија на аеродромот во Саратовската област, јавува Би-би-си.

Причините за експлозиите се непознати, а двата аеродроми се стотина километри оддалечени од украинската граница.

Регионалниот гувернер на Саратов рече дека безбедносните сили ги проверуваат, како што рече, „информациите за инцидентот“.

Информациите за експлозии на две различни воени локации поттикнаа шпекулации дека зад нив можеби стои Украина, вели уредникот на Би-би-си Москва Стивен Розенберг.

Легенда под Главна слика

Фото: Твитер

Калоѓера не може да премолчи, не може да замиже пред историската вистина на Македонија, па затоа во својот живот се определил да македонствува.

повеќе

Слушањето како способност да го фокусираме вниманието на аудитивните дразби е важен аспект на нашиот живот и значително влијае на неговиот квалитет во сите сегменти.

повеќе

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе