Драма во Албанија: Во хотел најдени тела на четворица руски државјани

Телата на четворица руски државјани се најдени во сауна на еден хотел во Албанија, а причина за смртта е задушување, јавува Албаниан дејли њуз повикувајќи се на полициски извори.

EPA-EFE

Како што навела полицијата, во сауната на хотел во селото Керет, во округот Каваја, се најдени телата на четири лица, државјани на Русија, и сите се задушиле.

Според полициските информации, жртвите се двајца мажи и две жени на возраст меѓу 31 и 58 години.

Легенда под Главна слика

EPA-EFE

Процесот на донесување на буџетот ме потсетува на една изрека на поранешниот државен секретар на трезорот на САД, Џејкоб Лу (Jacob Lew) кој вели дека „Буџетот не е само колекција на бројки, туку израз на нашите вредности и аспирации“.

повеќе

Конески со голема дарба и со рационална мисла, создаде комуникативна поезија, создаде за македонските генерации образец на читлива литература.

повеќе

Првичната реакција на голем број држави кога се појави новата варијанта на ковид-19 вирусот за забрана на патувањето од Јужна Африка и од соседните држави, иако истиот веќе се има проширено, е очајна мерка. Всушност, државите можеби се и подобро подготвени отколку што мислат за што и да следи.

повеќе