Далај Лама по вакцинирањето: Бидете храбри и вакцинирајте се (ВИДЕО)

85-годишниот тибетски духовен водач Далај Лама ја прими првата доза од вакцината против коронавирусот Ковишилд.

Фото: скриншот

Потоа ги повика сите да бидат храбри и да се вакцинираат.

Во градот Дармсали вакцина со него примија уште 10 лица што живеат со него во неговата резиденција.

Далај Лама ја прими вакцината Ковишилд развиена од Оксфорд, Астра зенека и Индискиот серумски институт.

Легенда под Главна слика

Фото: скриншот

Во македонскиот интернет простор постојано се појавуваат и гаснат портали, со што засекогаш исчезнуваат и објавените содржини.

повеќе

Пред неколку недели се наврши една година од почетокот на пандемијата. Ковид-19 ги разоткри системските проблеми во здравствениот систем и другите институционални гранки на Косово.

повеќе

Ако не се претвориме во систем на вакцинални касти („Тргни ги твоите Астразенека-шепи од мојот Фајзер-дедо“), може да застраниме кон вакцинални пасоши со сомнителна валидност („Врвката на оваа пропусница не е во нијанса одобрена од СЗО!“).

повеќе