Брнабиќ му одговори на Милановиќ: За нас убивањето деца е непростливо – нема да сопреме, ќе бараме правда

Премиерката на Србија Ана Брнабиќ реагираше на изјавата на хрватскиот претседател Зоран Милановиќ дека „му се гади од спомнувањето на убиството на српските деца“.

EPA-EFE

„На Милановиќ спомнувањето на убиството на децата му е гадливо, но убивањето не му е. Човек со сериозно истенчен вкус“, напиша Брнабиќ на Твитер и додаде:

„Гледате, на нас убивањето деца ни е гадно и непростливо. Нема да сопреме, ќе бараме правда за тие деца засекогаш. И правдата ќе биде задоволена, колку и да ви е тоа на вас гадно и ви пречи“, заклучи српската премиерка.

Легенда под Главна слика

EPA-EFE

Ќутејќи - банализирамо. Банализирајќи - нормализирамо. Нормализирајќи - дозвољуемо пред очи да ни се повампируа фашизмот и нацизмот.

повеќе

Самата идеја на странските директни инвестиции е да донесе нови вработувања со повисоки плати кои треба да ги исплаќа странскиот инвеститор.

повеќе

Треба да се размисли за тоа дека сите предлози и промени кои доаѓаат од Брисел, не можат ефикасно да се применат и во Македонија и да се дејствува во правец на благосостојба на граѓаните, а не само на профитите.

повеќе