Беспилотни летала камикази и експлозии во Украина (ВИДЕО)

Како што пренесуваат украинските медиуми, во Киев и во други делови на земјата утрово повторно се огласиле сирените за воздушен напад.

Фото: ЕПА

Oва се случува еден ден откако Киев беше неколкупати гранатиран, се претпоставува дека овие акции се знак за одмазда за експлозијата на мостот на Крим.

Според последните информации, во меѓувреме експлозии се слушнале и во Одеса и во Виничја.

На социјалните мрежи се појавија видео снимки од беспилотни летала камикази кои напаѓаат цели во Украина.

Легенда под Главна слика

Фото: ЕПА

Почнавме со спротивставени мислења околу Законот за работни односи, со кој недела се прогласува за неработен ден. Завршивме на Уставен суд.

повеќе

Да ги споменеме и другите големи глобални предизвици: големите опасности од еколошка катастрофа; зголемувањето на нееднаквоста во нашите општества; и напливот на нови технологии кои можат да го нарушат светот доколку истите не бидат соодветно користени и контролирани.

повеќе

Им благодарам на Русите како креатори, но посебно на бугарските послушни  извршители за пропагандата што ја водат против Македонија. Што направија?

повеќе