Спорт

Останато од Спорт

Македонија со 4-2 загуби од Португалија во последниот натпревар од Европското првенство, но му ги „спакува куферите“ и на противникот кој бараше триумф со три гола разлика.

23 Јуни 2017 - 22:38

„Топчиите" се на добар пат да го донесат првото засилување за новата сезона, Арсенал е во преговори со Лион за трансфер на Александре Лаказет

23 Јуни 2017 - 20:57

Македонската ракометна репрезентација ги доби противниците за групната фаза од Европското првенство кое во јануари се игра во Хрватска, избраниците на Раул Гонзалез ќе излезат на мегдан со актуелниот Европски шампион Германија, како и Црна Гора и Словенија.

23 Јуни 2017 - 19:59

Селекторот на Македонија, Благоја Милевски се одлучи да направи неколку измени во тимот кој ќе го одигра последниот меч на Европското првенство, дуелот против Португалија. Еве ги составите на двете репрезентации:

23 Јуни 2017 - 19:35

Младинскиот репрезентативец на Македонија Константин Чешмеџиев стави потпис на едногодишен договор со ФК Академија Пандев.

23 Јуни 2017 - 19:22

Медиумите од Шпанија пренесуваат дека Лео Меси и обвинителството постигнале договор за играчот да плати глоба од 255.000 наместо да одлежи 21 месец во затвор

23 Јуни 2017 - 18:39

Директорот на АД за стопанисување со станбен и деловен простор, Цветко Грозданов вели дека пропусти во работењето нема, има забавување на динамиката за изведба на дел од активностите, но се треба да биде подготвено до последната инспекција на УЕФА.

23 Јуни 2017 - 17:48

Македонската одбојкарска репрезентација со победа над Шведска од 3-0 го започна турнирот во Албанија и уште по првиот натпревар обезбеди место на фајнл-фор турнирот од Европската лига.

23 Јуни 2017 - 16:54

Поранешниот предводник на „Црвено-жолтите", Лино Червар не сака Хрватска да ја добие Македонија на денешната ждрепка за Европското првенство

23 Јуни 2017 - 13:57

Проблемот со визата кој го имаше најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа добива разрешница, таа утре треба да отпатува во Лондон каде од 27 август ќе ги започне квалификациите за Вимблдон.

23 Јуни 2017 - 13:36

Помина 22 јуни во уште едно потсетување, дека пред 16 години во 4,30 часот почна битката за Арачиново во која загинаа тројца припадници на македонските полициски сили.

повеќе

И во Турција, како и во Иран и Романија народот постојано ќе го поставува истото прашање: дали средствата потрошени за глорификација на власта можеа да бидат употребени за искоренување на сиромаштијата.

повеќе

Дали Борисов ќе го негира својот претходник, поранешниот премиер, генерал Рачо Петров и ќе продолжи да инсистира на заедничка историја која официјална Бугарија упорно настојува да ни ја подметне.

повеќе