Ракомет

Селекторот на македонската репрезентација, Кире Лазаров е оптимист за иднината на селекцијата и покрај срамниот пораз од Црна Гора. 

16 Јануари 2022 - 14:49

Филип Талески вели дека срамниот пораз од Црна Гора мора да се остави назад и погледите да се насочат кон мечот со Данска. 

16 Јануари 2022 - 12:55

Филип Кузмановски вели дека нашата репрезентација би била сосема поинаква кога би играле и оние што од разни причини се отсутни на ова Европско првенство. 

16 Јануари 2022 - 12:39

Селекторот на Македонија, Кире Лазаров не го криеше разочарувањето од лошото издание на неговите ракометари против Црна Гора. 

15 Јануари 2022 - 20:37

Искусниот Филип Миркуловски е разочаран по поразот од Црна Гора, вели дека Македонија е поквалитетна селекција од противникот, но на овој меч недостасувале срце и душа. 

15 Јануари 2022 - 20:13

Филип Кузмановски не го криеше разочарувањето од поразот од Црна Гора, вели дека навивачите заслужуваат многу повеќе од тоа што го прикажаа ракометарите. 

15 Јануари 2022 - 20:02

Очајната игра во нападот во второто полувреме, во кое постигнавме само осум гола, ја чинеше Македонија пораз против Црна Гора од 24-28. Со овој загубен меч ги загубивме и сите шанси за пласман во следната фаза од Европското првенство. 

15 Јануари 2022 - 19:40

Паралелно со првиот тим, со тренинзи стартуваше и младинскиот погон на клубот. Голден Арт и понатаму ќе инвестира во младинските категории,  со цел создавање квалитетни услови за тренинг, очекувајќи индивидуален напредок на младите играчи и во иднина нивно инкорпорирање во првиот тим во клубот.

15 Јануари 2022 - 17:12

Стојанче Стоилов доби позитивен тест на ковид-19 и ќе го пропушти останатиот дел од Европското првенство. 

15 Јануари 2022 - 17:03

Македонската ракометна репрезентација денеска со почеток од 18 часот го игра вториот натпревар на Европското првенство, противник ни е селекцијата на Црна Гора. 

15 Јануари 2022 - 12:30

Ракометната федерација на Македонија ќе треба да плати 2.000 евра поради непочитување на правилата околу опремата на репрезентацијата. 

15 Јануари 2022 - 11:17

Судењето на Новак Ѓоковиќ ќе започне вечерва во 23:30 по средноевропско време, така е одлучено на прелиминарното сослушување, усвоена е и желбата на адвокатите на српскиот тенисер за случајот да одлучуваат тројца, а не еден судија. 

15 Јануари 2022 - 08:55

Македонија добива засилување на голманската позиција за преостанатиот дел од Европското првенство откако Никола Митревски денеска се приклучи на останатите играчи во Дебрецин. 

14 Јануари 2022 - 21:05

Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Кире Лазаров вели дека денеска ќе им ги посочи грешките на играчите, смета дека Македонија од ден на ден треба да игра се подобро. 

14 Јануари 2022 - 13:32

Реални се шансите Македонија да биде засилена за Никола Митревски за натпреварот против Црна Гора, потребен му е само уште еден негативен тест. 

14 Јануари 2022 - 13:12

Зголемувањето на цените на храната се случува од причини кои се многу посложени отколку зголемувањето на другите цени, така што справувањето со тие причини бара различни стратегии. 

повеќе

Оние кои што најмногу сакаат карикатури засновани на црн хумор, имале највисоки мерки на вербалните и невербалните тестови на интелигенција, односно потребна е извесна интелигенција, добро расположение и смиреност да се препознае и ужива во црниот хумор, покажуваат истражувањата.

повеќе

Засега нема причина за паника, но треба внимателно да му пристапиме на наративот дека омикрон предизвикува лесна форма на КОВИД-19 која побрзо ќе доведе до крај на пандемијата.

повеќе