Лига на шампиони

Вујовиќ: Вардар ни одржа лекција, ни покажа како се игра кога ви е тешко

Поради проблемите на Вардар, Мотор можеби се надеваше на позитивен резултат во Скопје, но тоа не само што не се случи туку ракометарите од Запорожје беа буквално прегазени. 

Мотор си заминува со пораз од десет голови разлика, Вардарци и покрај сите проблеми со кои се соочуваат одиграа брилијантна партија и покажаа зошто се европски шампиони.
 
Црногорскиот ракометар во составот на Мотор, Стеван Вујовиќ е импресиониран од играта на Вардар.
 
„Честитки за Вардар. На сите ни покажа како се игра кога ви е тешко, за нас ова е лекција. Тие беа мотивирани од првата до последната минута. Едноставно не можевме да им се спротивставиме. Честитки уште еднаш, тие продолжуваат понатаму, мислам дека можат да стигнат и во финале, ние тука завршуваме“, изјави Вујовиќ.

Пандемијата на коронавирусот која го зафати целиот свет, не само што има огромно влијание врз јавното здравство, општеството и економијата како целина, туку предизвика пустош и во спортот.

повеќе

За транспортерите – благодарам, за мерките – итност, за компаниите надеж дека Владата ќе ги искористи сите ресурси на државата за да ги одржи во живот, без разлика на цената што треба да се плати за тоа.

повеќе

Пандемијата со коронавирусот започна во време кога довербата во институциите беше на рекордно ниско ниво. 

повеќе