Се бара нов термин

Вардар потврди: Одложен е натпреварот против ПСЖ

Вардар потврди дека е одложен натпреварот против ПСЖ во Лигата на шампионите, „црвено-црните" нема да гостуваат во Париз поради два случаи на ковид-19.

Актуелниот шампион на Македонија и Европа попладнево во последен миг мораше да го одложи летот и наместо да тргне за Париз остана во Скопје. Во таборот на „црвено-црните“ има два позитивни случаи на ковид-19, па побарано е одложување на дуелот со ПСЖ.

ЕХФ одговорила позитивно и сега се бара нов термин. Оваа сезона веќе беа одложени два натпревари на Вардар во Лигата на шампиони, поради коронавирус не се играа мечевите со Елверум и ПИК Сегед.

Западен Балкан оди во насока на целосна контрола на државните институции во служба на политичките елити. Не е чудо што граѓаните имаат ниска доверба во овие институции.

повеќе

Граѓаните се преморени од бескрајните, приказни на предавници и патриоти, тирански платформи, договори со Грција, Бугарија, рекети, пописи, тендери,

повеќе

Критичкото малцинство, на 2020 година не гледа само како на година која ја донесе вирусната пандемија, туку и како на година која донесе и еден друг вид на пандемија, онаа на КОВИД-авторитаризмот.

повеќе