Се бара нов термин

Вардар потврди: Одложен е натпреварот против ПСЖ

Вардар потврди дека е одложен натпреварот против ПСЖ во Лигата на шампионите, „црвено-црните" нема да гостуваат во Париз поради два случаи на ковид-19.

Актуелниот шампион на Македонија и Европа попладнево во последен миг мораше да го одложи летот и наместо да тргне за Париз остана во Скопје. Во таборот на „црвено-црните“ има два позитивни случаи на ковид-19, па побарано е одложување на дуелот со ПСЖ.

ЕХФ одговорила позитивно и сега се бара нов термин. Оваа сезона веќе беа одложени два натпревари на Вардар во Лигата на шампиони, поради коронавирус не се играа мечевите со Елверум и ПИК Сегед.

При еден спор, понижувањето не е добро ниту за победникот, ниту за поразениот; ниту за „победникот“, ниту за „поразениот“.

повеќе

Стравот од неизвесноста што ја носи пандемијата од ковид-19 вирусот, бара да се преструктуираме и да го промениме начинот на нашето однесување и работење.

повеќе

Ако имаме предвид дека секој збор има свое значење, тогаш оваа „железна завеса" кон Бугарија, за која зборува премиерот дека била подигната од Југославија, се доведува во корелација со Берлинскиот ѕид. А, железната завеса помеѓу двете германии доведе до нивно обединување.

повеќе