РК Вардар

Вардар ја потврди разделбата со тренерот на голманите, Дејан Периќ: Пријателите секогаш остануваат во нашите срца

Дејан Периќ кој имаше големо влијание во разојот на голманите на Вардар, особено беше важен за формата на Дејан Милосављев, веќе не е дел од црвено-црните, клубот го потврди тоа. 

Дејан Периќ од Вардар се сели во Фуксе Берлин од кој добил многу поповолна финансиска понуда. Тој повторно ќе му биде тренер на Дејан Милосављев кој го донесе во македонскиот клуб и кој беше многу значајна алка за освојувањето на Лигата на шампионите.
 
Вардар денеска и официјално ја потврди разделбата со Периќ, му посака среќа и му се заблагодари за добрата работа во клубот.

Тренерот на голманите Дејан Периќ и Вардар 1961 спогодбено го раскинаа договорот. Периќ доби понуда со одлични...

Posted by RK Vardar 1961 on Wednesday, 25 November 2020

Структурното насилство кон трансродовите и родово небинарните луѓе е препрека во нивното реализирање како полноправни членови на општеството.

повеќе

И сега вие замислете, на едно детенце од 6 години да му кажувате со авторитет на наставник дека не треба да се дефинира како машко или женско.

повеќе

Засега СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ и нивните заеднички алтер-фабрикати не даваат впечаток дека го разбираат новосоздадениот замаец.

повеќе