Лига на шампиони

Вардар ги дозна противниците за новата сезона во Лигата на шампионите

Денеска беше извршена ждрепката за новата сезона во ракометната Лига на шампиони, Вардар ќе игра во Групата А. 

Настапот на Вардар е неизвесен бидејќи ЕХФ побара од македонскиот клуб да депонира депозит од милион евра. Ако тоа не се случи црвено-црните ќе го загубат местото во ЛШ. 
 
Но ако се најде решение за проблемот еве како ќе изгледа групата на Вардар. Нашиот тим имаше добра ждрепка, ќе настапува во групата А која е полесна. 
 
Група А

1. ПИК Сегед
2. Кил
3. Вардар
4. Алборг
5. Мешков Брест
6. Монпелје
7. Загреб
8. Елверум
 
Група Б
 
1. ПСЖ 
2. Барселона
3. Порто
4. Кјелце
5. Фленсбург
6. Веспрем
7. Динамо Букурешт
8. Мотор

Како и главниот лик во романот, Доне Совичанов, и Ташко Георгиевски никогаш не потклекна и не побара пусулче од Канцеларијата на нашиот јужен сосед во Скопје за да ја премине границата и да го посети своето родно село во Егејска Македонија.

повеќе

Министерството за финансии во изминатиот период активно работеше на реформа за унапредување на фискалната децентрализација, која нуди сериозно системско решение за стабилни финансии на општините кои ќе значат одговорни општини и испорака на квалитетни и ефикасни услуги за граѓаните. 

повеќе

Либералната империјалистичка доктрина на Америка е одговорна за ужасниот масакр во места како Виетнам, Ирак и Централна Америка. Но Америка, исто така, произведе либерална антиимперијалистичка доктрина што останува затскриена во една ТВ-серија што ја восхитува американската публика уште од 1966 година.

повеќе