РАКОМЕТАРИТЕ УМОРНИ, АМА СО ВЕДАР ДУХ

Стоилов на Фејсбук: Се моли маглата да не ја прави циганската, некои имаат меч утре! (ФОТО)

Ракометните репрезентативци на Македонија засега релативно добро го поднесуваат чекањето на скопскиот аеродром „Александар Велики“, каде што веќе пет часа се во исчекување на поаѓањето за Данска, а дел од нив слободното време го користат за пишување интересни статуси на социјалните мрежи, во што убедливо предничи, барем во духовитоста, кружниот напаѓач Стојанче Стоилов.

„Се моли маглата да не ја прави циганската... некои имаат утакмица утре“, напиша ракометарот на Вардар на својот фесбук-профил.

Првичната реакција на голем број држави кога се појави новата варијанта на ковид-19 вирусот за забрана на патувањето од Јужна Африка и од соседните држави, иако истиот веќе се има проширено, е очајна мерка. Всушност, државите можеби се и подобро подготвени отколку што мислат за што и да следи.

повеќе

Со неколку геополитички шаховски потези, Кина докажа дека не секогаш оружјето и војните се единствениот начин за глобална доминација.

повеќе

Македонија може да ги задоволи потребите од електрична енергија ако на површина од 160 км2 постави соларни панели, а инвестицијата за тоа е 2,4 милијарди евра.

повеќе