Лига на шампиони

Скубе во тимот на колото од ЛШ (ВИДЕО)

Сташ Скубе имаше фантастичен меч против Мотор Запорожје, партија по која медиа тимот на ЕХФ го смести во тимот на колото во ЛШ. 

Скубе беше вистински лидер во мечот против Мотор, постигна осум голови и имаше повеќе одлични асистенции.
 
Тој е најдобар среден бек на колото во Лигата на шампионите.
 
Тим на колото:
 
Лево крило – Уго Деска (Монпелје)
Лев бек - Жоан Канелјас (ПИК Сегед)
Среден бек - Сташ Скубе (Вардар)
Десен бек - Алекс Душебаев (Кјелце)
Десно крило - Мариус Штајнхаузер (Флензбург)
Пивотмен - Хенрик Пекелер (Кил),
Голман - Андреас Волф (Кјелце)
 
Видео од најдобрите седум можете да видите на овој ЛИНК.

Бизнис заедницата која до пред некој месец постојано „трубеше“ како државата не треба да ѝ се меша во работата, веднаш почна да плаче за државна помош.

повеќе

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе

Го регистрираме името Јунајтед Маседонианс и тогаја сетне почнаме да прајме отворени Илинденцки пикници – македонцки илинденцки, не со Богарите. Сами ние Македонци и народо трна.

повеќе