Лига на шампиони

Скубе во тимот на колото од ЛШ (ВИДЕО)

Сташ Скубе имаше фантастичен меч против Мотор Запорожје, партија по која медиа тимот на ЕХФ го смести во тимот на колото во ЛШ. 

Скубе беше вистински лидер во мечот против Мотор, постигна осум голови и имаше повеќе одлични асистенции.
 
Тој е најдобар среден бек на колото во Лигата на шампионите.
 
Тим на колото:
 
Лево крило – Уго Деска (Монпелје)
Лев бек - Жоан Канелјас (ПИК Сегед)
Среден бек - Сташ Скубе (Вардар)
Десен бек - Алекс Душебаев (Кјелце)
Десно крило - Мариус Штајнхаузер (Флензбург)
Пивотмен - Хенрик Пекелер (Кил),
Голман - Андреас Волф (Кјелце)
 
Видео од најдобрите седум можете да видите на овој ЛИНК.

Пандемијата на коронавирусот која го зафати целиот свет, не само што има огромно влијание врз јавното здравство, општеството и економијата како целина, туку предизвика пустош и во спортот.

повеќе

За транспортерите – благодарам, за мерките – итност, за компаниите надеж дека Владата ќе ги искористи сите ресурси на државата за да ги одржи во живот, без разлика на цената што треба да се плати за тоа.

повеќе

Пандемијата со коронавирусот започна во време кога довербата во институциите беше на рекордно ниско ниво. 

повеќе