Пријателски натпревари

Савевски ги одбра ракометарките за двомечот со Норвешка

Селекторот на македнската женска ракометна репрезентација, Љубомир Савевски го објави списокот со ракометарки за пријателскиот двомеч против Норвешка во Скопје. 

Пријателските натпревари се играат за време на ЕХФ неделата. Првиот меч ќе биде од затворен тип, тој се игра на 29 септември. Вториот дуел е на 1 октомври со публика во салата „Борис Трајковски“, влезот ќе биде слободен.
 
 

Најавите на американската администрација за бескомпромисна  борба против овие корумпирани,  неспособни  и криминални структури на сите нивоа на државата за македонските граѓани се единствено светло во тунелот.

повеќе

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе

Ракот на корупцијата и понатаму е ендемичен, а актуелната власт сè повеќе потпаѓа под лошите навики на претходниот режим на Никола Груевски.

повеќе