ОТКАКО ЈА ОСВОИ ЛШ СО ВАРДАР, ШПАНСКИОТ ТРЕНЕР ЈА ПЛАСИРА МАКЕДОНИЈА НА ЕП

Раул Гонзалез: Ова беше мојата најдобра сезона во кариерата

Шпанскиот тренер, Раул Гонзалез е пресреќен откако како селектор на Македонија ја однесе нашата репрезентација на Европското првенство во Хрватска.

Македонија со маестрална партија над Чешка се пласираше на Европското првенство во Хрватска и го продолжи континуитетот на настапи на големите натпреварувања.
 
Раул Гонзалез кој со Вардар ја освои Лигата на шампионите, сега се радува и на успех со македонската репрезентација откако успешно ја заврши мисијата за пласман на континенталниот собир во Хрватска.
 
„Одигравме многу добар натпревар и сега треба да уживаме бидејќи се пласиравме на Европското првенство“ - вели Раул Гоназлез.
 
„Ова беше мојата најдобра сезона во кариерата. А што се однесува до Европското првенство, таму ќе атакуваме на нов успех па ќе видиме што ќе биде“.
 

Дали Борисов ќе го негира својот претходник, поранешниот премиер, генерал Рачо Петров и ќе продолжи да инсистира на заедничка историја која официјална Бугарија упорно настојува да ни ја подметне.

повеќе

Не треба да паднеме во замката која не втурнува во спиралата на континуирано себепоништување.

повеќе

Инвестицијата за изградба на автопатиштата Штип-Миладиновци и Кичево-Охрид повеќе личи на наш подарок за Кинезите, отколку на вистинска инвестиција.

повеќе