Медитерански игри

Ракометарките загубија и од Португалија

Трет пораз од трет натпревар за македонските ракометарки на Медитеранските игри во Алжир, овојпат загубија од Португалија со 19-17. 

Македонија загуби во еден тврд натпревар со малку голови во кој клучно беше првото полувреме кое го добија Португалките со 13-11. Во вториот дел ја задржаа предноста и дојдоа до триумф од 19-17.
 
Ова беше трет пораз на Македонија. Ни останува уште само мечот за седмото место за кое ќе играме против некој од Тунис или Алжир.

Работите во Македонија забегаа до тој степен што за нив мора да се пишува отворено, „револуционерно“.

повеќе

Минатата недела во јавноста се актуелизираше дискусијата за концептот на даночната реформа.

повеќе

Војната во Украина ја разоткри вистината за Русија, но и вистината за Европа. 

повеќе