Претепен е ракометар на Бутел, се бори за живот во болница

Играч на ракометниот клуб Бутел се бори за живот во болница, тој утрово бил однесен таму со тешки телесни повреди, информира „24ракомет“. 

Според „24ракомет“, станува збор за 27-годишниот Д.Т., хрватски интернационалец. 
 
Тој утринава бил примен во болница со повеќе скршеници на телото кои се резултат на тепачка или повреди здобиени од удари со тврд предмет.
 
Полицијата засега нема информација за инцидентот, а од болницата потврдија дека ракометарот е во тешка здравствена состојба и се бори за живот.

Работите во Македонија забегаа до тој степен што за нив мора да се пишува отворено, „револуционерно“.

повеќе

Минатата недела во јавноста се актуелизираше дискусијата за концептот на даночната реформа.

повеќе

Војната во Украина ја разоткри вистината за Русија, но и вистината за Европа. 

повеќе