Лига на шампиони

Познати се термините на Вардар за првите десет кола во Лигата на шампионите

Одредени се термините за првите десет кола на Вардар за новата сезона во Лигата на шампионите. 

ЕХФ во соработка со клубовите и ТВ куќите кои ги имаат правата за пренос на мечевите, ги одредија термините за првите десет кола од групната фаза.
 
За разлика од лани, Лигата на шампионите оваа сезона ќе се игра преку недела, во среда и четврток.
 
Непознаница засега останува само терминот за мечот меѓу Кјелце и Вардар кој ќе се одигра на 25 или 26 ноември.
 
Распоред на првите десет кола на Вардар во ЛШ:
 
1 коло - 16 септември
Мешков Брест - Вардар 1961 18,45 ч.
 
2 коло - 24 септември
Вардар 1961 - Елверум 20,45 ч.
 
3 коло - 1 октомври
ПИК Сегед - Вардар 1961 18,45 ч.
 
4 коло - 15 октомври
Вардар 1961 - Флензбург 20,45 ч.
 
5 коло - 22 октомври
Вардар 1961 - Порто 20,45 ч.
 
6 коло - 29 октомври
ПСЖ - Вардар 1961 20,45 ч.
 
7 коло - 19 ноември
Вардар 1961 - Кјелце 18,45 ч.
 
8 коло - 25/26 ноември
Кјелце - Вардар 1961
 
9 коло - 3 декември
Порто - Вардар 1961 20,45 ч.
 
10 коло - 10 декември
Вардар 1961 - ПСЖ 20,45 ч.

При еден спор, понижувањето не е добро ниту за победникот, ниту за поразениот; ниту за „победникот“, ниту за „поразениот“.

повеќе

Стравот од неизвесноста што ја носи пандемијата од ковид-19 вирусот, бара да се преструктуираме и да го промениме начинот на нашето однесување и работење.

повеќе

Ако имаме предвид дека секој збор има свое значење, тогаш оваа „железна завеса" кон Бугарија, за која зборува премиерот дека била подигната од Југославија, се доведува во корелација со Берлинскиот ѕид. А, железната завеса помеѓу двете германии доведе до нивно обединување.

повеќе