Лига на шампиони

Познат е терминот за осминафиналните дуели меѓу Вардар и Веспрем

Одредени се термините за осминафиналните натпревари од Лигата на шампионите, Вардар на 1. април ќе го пречека Веспрем во Скопје. 

Првиот осминафинален дуел меѓу Вардар и Веспрем ќе се игра на 1. април во СЦ „Јане Сандански“ со почеток код 18:45 часот.
 
Реваншот е седум дена подоцна, на 8. април во Унгарија, исто така со почеток од 18:45 часот.

Да бидеме реални: регионот на многу начини сè уште е претежно (погрешно) разбран и (погрешно) третиран и меѓународно се нарекува „бурето барут на Европа“.

повеќе

Јане бил свесен дека деновите му се одброени и отворено говорел за тоа. Знаел дека многумина имаат причина да го ликвидираат, дека им пречи во остварувањето на нивните „повисоки цели“.

повеќе

Во македонскиот интернет простор постојано се појавуваат и гаснат портали, со што засекогаш исчезнуваат и објавените содржини.

повеќе