Нашиот голман брани во голема форма

Порто објави видео со сите одбрани на брилијантниот Митревски против Спортинг Лисабон (ВИДЕО)

Македонскиот голман, Никола Митревски брани во фантастична форма во Порто, со 14 одбрани тој беше клучен во победата против големиот ривал Спортинг Лисабон. 

Дербито меѓу Порто и Спортинг Лисабон заврши со победа на тимот на Митревски од 33-27. Нашиот голман беше импресивен, дотолку што клубот на социјалните мрежи направи компилација со неговите одбрани од тој меч.

Структурното насилство кон трансродовите и родово небинарните луѓе е препрека во нивното реализирање како полноправни членови на општеството.

повеќе

И сега вие замислете, на едно детенце од 6 години да му кажувате со авторитет на наставник дека не треба да се дефинира како машко или женско.

повеќе

Засега СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ и нивните заеднички алтер-фабрикати не даваат впечаток дека го разбираат новосоздадениот замаец.

повеќе