Тажен ден за македонскиот ракомет

Почина ракометниот тренер Андон Бошковски

На 47-годишна возраст почина познатиот македонски ракометен тренер, Андон Бошковски. 

Црн ден за македонскиот ракомет, ненадејно почина тренерот Андон Бошковски - Доне.
 
Бошковски поради повреда рано ја заврши играчката кариера, па од 2004 година стана тренер и водеше бројни клубови.
 
Металург, Вардар, Работнички, Младост Богданци, Еурофарм Работник, Струга, Голден Арт, Радовиш, Пролет, а имаше и интернационална кариера. Во Романија го водеше тимот на Рома, беше селектор на Грузија, а изминатата полусезона беше тренер на Вуштриа од Косово. 
 
Андон Бошковски почина неполни четири месеци по смртта на неговиот татко Лефтер Бошковски.

Предложеното законско решение се фокусира на аудиовизуелниот/радиодифузниот сектор, игнорирајќи ги последниве две децении на развој на дигиталниот домен и на интернет, со сите негови позитивни и негативни страни.

повеќе

Според последното истражување на организацијата ПИНА, базирано врз анкети направени со 103 новинарки, 24,1% од новинарките добиле закани за физичко насилство, а 19,5% и закани по животот.

повеќе