МАКЕДОНИЈА ПОВТОРНО МУ СИМНУВА КАПА НА ШПАНСКИОТ ТРЕНЕР

Победничко селфи со „Ел команданте“ од соблекувалната (ФОТО)

По големата победа над Чешка, огромна беше радоста на македонските ракометари поради пласманот на Европското првенство во Хрватска, а Раул Гонзалез одново е во центарот на вниманието.

Шпанскиот тренер, Раул Гонзалез повторно е во центарот на вниманието, овој пат во улога на селектор на Македонија ја израдува македонската ракометна јавност.

Нашата репрезентација ја победи Чешка со убедливи 33:20 и во голем стил се пласираше на Европското првенство. 

По крајот на мечот радоста беше голема а „Ел команданте“ со веќе препознатливиот поздрав го направи победничкото селфи од соблекувалната заедно со македонските ракометари.

Дали Борисов ќе го негира својот претходник, поранешниот премиер, генерал Рачо Петров и ќе продолжи да инсистира на заедничка историја која официјална Бугарија упорно настојува да ни ја подметне.

повеќе

Не треба да паднеме во замката која не втурнува во спиралата на континуирано себепоништување.

повеќе

Инвестицијата за изградба на автопатиштата Штип-Миладиновци и Кичево-Охрид повеќе личи на наш подарок за Кинезите, отколку на вистинска инвестиција.

повеќе