АПЛАУЗ ЗА ЛЕГЕНДИТЕ И ПОДДРШКА ОНИЕ КОИ ЌЕ ИГРААТ НА СВЕТСКО ПРВЕНСТВО

Новата година ќе почне со ракометен спектакл: „30 години машка репрезентација“ и испраќање на Лазаров и Стоилов

На почетокот од наредната година, на трети јануари, РФМ ќе организира ревијален натпревар по повод 30 години машка репрезентација и испраќање во пензија на легендарните Кире Лазаров и Стојанче Стоилов. 

Натпреварот ќе се одигра за време на подготовките на ракометната репрезентација за Светското првенство. Тоа треба да биде ревијален дуел меѓу актуелниот состав на ракометари и тим составен од поранешни македонски репрезентативци.
 
На натпреварот ќе се слави јубилејот 30 години машка репрезентација, а свечено од репрезентативниот дрес ќе се збогуваат и Кире Лазаров и Стојанче Стоилов.
 
Мечот ќе се игра во СЦ „Борис Трајковски“ и треба да биде вистински ракометен празник. Збогум за оние кои си одат и поддршка за тие што ќе играат на престојното Светско првенство.
 

Калоѓера не може да премолчи, не може да замиже пред историската вистина на Македонија, па затоа во својот живот се определил да македонствува.

повеќе

Слушањето како способност да го фокусираме вниманието на аудитивните дразби е важен аспект на нашиот живот и значително влијае на неговиот квалитет во сите сегменти.

повеќе

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе