Лига на шампиони

Нема дилеми, Вардар ќе плати милион евра и ќе игра во Лигата на шампионите

Настапот на Вардар во ракометната Лига на шампиони беше неизвесен откако ЕХФ побара депозит од милион евра, сепак македонскиот клуб ќе го реши проблемот и ќе биде дел од елитното натпреварување. 

Вардар ќе ја плати бараната сума од ЕХФ до 27 јули кога е предвидениот краен рок и ќе игра во Лигата на шампионите.
 
Оваа информација ја потврди првиот човек на Вардар, Михајло Михајловски. Според него нема веќе дилеми дали македонскиот клуб ќе биде дел од елитата.
 
Вардар е во групата А од Лигата на шампионите заедно со екипите на ПИК Сегед, Кил, Алборг, Мешков Брест, Монпелје, Загреб и Елверум.

Како и главниот лик во романот, Доне Совичанов, и Ташко Георгиевски никогаш не потклекна и не побара пусулче од Канцеларијата на нашиот јужен сосед во Скопје за да ја премине границата и да го посети своето родно село во Егејска Македонија.

повеќе

Министерството за финансии во изминатиот период активно работеше на реформа за унапредување на фискалната децентрализација, која нуди сериозно системско решение за стабилни финансии на општините кои ќе значат одговорни општини и испорака на квалитетни и ефикасни услуги за граѓаните. 

повеќе

Либералната империјалистичка доктрина на Америка е одговорна за ужасниот масакр во места како Виетнам, Ирак и Централна Америка. Но Америка, исто така, произведе либерална антиимперијалистичка доктрина што останува затскриена во една ТВ-серија што ја восхитува американската публика уште од 1966 година.

повеќе