Повредата е минато

Нејмар се врати на тренинг, ќе биде подготвен за понеделник (ВИДЕО)

Добри вести за Бразил, Нејмар повторно тренира со останатите соиграчи од репрезентацијата и ќе биде подготвен за мечот во понеделник. 

Нејмар се повреди на првиот меч од Светското првенство против Србија. Неговиот зглоб беше отечен неколку денови и требаше да мирува. 
 
Бразилската јавност може да здивне, тој се појави на денешниот тренинг и изгледаше дека повредата на зглобот е минато.
 
Бразил во понеделник игра против Јужна Кореја во осминафиналето од Мундијалот.

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе

Трагично е што воопшто треба да се бориме за зачувување на институција која отсекогаш била стожер на културниот живот во Македонија.

повеќе

Македонија нема рециклирачки капацитет за пластичната амбалажа, а со увозот на ѓубре како гориво во индустријата, станува и неофицијална депонија на ЕУ.

повеќе