Честитка од директорот на АМС

Мојсовски за ракометната репрезентација: Тимска работа, посветеност и љубов

Директорот на Агенцијата за млади и спорт, Наумче Мојсовски кој порано беше многу значаен дел од македонската ракометна репрезентација, го честиташе пласманот на Мундијалот. 

Македонските ракометари синоќа ја победија Чешка и по осми пат се пласираа на Светско првенство, шесто по ред.
 
Наумче Мојсовски многу добри ги познава хероите од ракометниот терен, па неговата честитка има вредност.
 
„Браво за нашите македонски ракометари! Извонредна игра со која Македонија ја носат на Светско првенство! Ова е огромен успех за сите! Тимска работа, посветеност и љубов! Нашата репрезентација има сѐ што е потребно за да нѐ прави горди“, вели Мојсовски.

Потписниците на нотарските изјави дека нема да гласаат за измените на Уставот се подложни на промени за материјално благо.

 

повеќе

Здруженост, сплотеност и поврзаност на луѓе, друштва, организации и институции кон една заедничка цел или поради заедничка причина. 

повеќе

Неколку години при здрав разум сакаат да ни наметнат и да нѐ убедат дека со соседна Бугарија сме имале заедничка историја. 

повеќе