Не го криеше разочарувањето по поразот и елиминацијата од ЕП

Манасков: Не знам што да кажам...Дадовме многу топки во раце, им подаривме лесни погодоци

Дејан Манасков не го криеше разочарувањето по поразот од Австрија и елиминацијата на Македонија од Европското првенство, вели дека нашата лоша игра во нападот била клучна за неуспехот.

„Црвено-жолтите“ се враќаат дома, поразот од Австрија значеше елиминација уште во првата фаза. Еден од поискусните во репрезентацијата, Дејан Манасков не го криеше разочарувањето, вели дека нашата лоша игра во нападот била клучна за неуспехот.

„Навистина не знам што да кажам. Немавме решение, не бевме подготвени за одбраната која ја постави противникот. Дадовме многу топки во раце, им подаривме лесни погодоци, ние пак не реализиравме отворени шанси. Тоа е клучот на мечот“ - вели Манасков.

„Каде да летнеме викендов е пристап што како таков повеќе нема да постои“...

повеќе

Зголемувањето на парите за финансирање на партиите не помагаат во поттикнувањето на политичката активност на граѓаните, туку веројатно и делуваат контрапродуктивно, зголемувајќи ја недовербата во партиите и политичарите.

повеќе

За помалку од еден месец по олеснувањето на рестриктивните мерки, Косово се соочува со нагло зголемување на бројот на случаи со ковид-19, 

повеќе