Лазаров го објави списокот со ракометари за мечевите со Египет

Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Кире Лазаров го објави списокот на ракометари на кои ќе смета за двомечот со Египет. 

Македонија на 5 и 6 ноември ќе одигра два прјателски меча со Египет во Каиро, а Лазаров за овие два натпревари повика 22 ракометари плус 10 резерви.

Го потсетувам претседателот на државата дека уставниот рок за создавање на парламентарно мнозинство е 20 дена, а веќе 30 дена Владата нема парламентарно мнозинство.

повеќе

Неразрешеноста на случајот („Јавна соба“) дури после речиси две години од неговото откривање ја активира јавноста бидејќи се руши илузијата дека надлежните работат на случајот.

повеќе

На националистичките агенди во регионот им треба релативно мала искра за да се направи многу поголем пламен.

повеќе