РК Вардар

Куни Моралес останува во Вардар

Десниот бек на Вардар, Куни Моралес и следната сезона ќе го носи црвено-црниот дрес, информираат од македонскиот шампион. 

Вардар потврди дека го продолжи договорот со Моралес, кубанскиот интернационалец останува во скопскиот тим и следната сезона.
 
Моралес имаше одлична сезона во Вардар, се покажа како еден од клучните ракометари во тимот, и неговото останување е добра фест за фановите.

Минатата недела во јавноста се актуелизираше дискусијата за концептот на даночната реформа.

повеќе

Војната во Украина ја разоткри вистината за Русија, но и вистината за Европа. 

повеќе

Несанкционирањето на овој говор доведува до повторување, ширење и злоупотреба на овие аномалии како еден вид „нормализиран“ начин во политичката борба против поединци и групи со различни мислења.

повеќе