РК Вардар

Куни Моралес останува во Вардар

Десниот бек на Вардар, Куни Моралес и следната сезона ќе го носи црвено-црниот дрес, информираат од македонскиот шампион. 

Вардар потврди дека го продолжи договорот со Моралес, кубанскиот интернационалец останува во скопскиот тим и следната сезона.
 
Моралес имаше одлична сезона во Вардар, се покажа како еден од клучните ракометари во тимот, и неговото останување е добра фест за фановите.

Енергетската криза во светот, но и во Република Македонија (РМ), не стивнува иако сме на почеток на летото кога вообичаено има помала потрошувачка на енергија кај нас. 

повеќе

Самостојните уметници не се доволно мотивирани да создаваат. 

повеќе

Кој кого „мафлосува“, тие нас или ние нив. Чекор напред, три назад, како раковите во Охридското Езеро од моето детство кои исчезнаа во налетот на технолошкиот напредок и уништувањето на животната средина.

повеќе