Лига на шампиони

Голот по акцијата на Скубе и Дибиров е најдобар на колото во ЛШ (ВИДЕО)

Фантастичниот погодок на Дибиров по маестралната асистенција на Скубе го освои медиа тимот на ЕХФ, голот е прогласен за најдобар на колото. 

Вардар го надигра и убедливо го победи Мотор, а сега стигнуваат и индивидуалните признанија.
 
Во финишот од мечот, откако победата беше обезбедена, Вардар почна да игра и атрактивно. Силен впечаток остави голот на Дибиров по асистенција од Скубе. Тој погодок е прогласен и за најдобар на колото во Лигата на шампионите.
 
Најдобрите пет голови можете да ги видите на овој ЛИНК.

Она она што го нудат медиумите во времето на ковид-19 покажа колку тие не се подготвени за да известуваат во време на криза, а кризите ги има сè почесто.

повеќе

Доколку нешто радикално не се промени, не можеме да очекуваме дека нашата економија брзо ќе се нормализира и ќе излезе од сегашната криза.

повеќе

Како да разликуваш дали „Македонец” означува етничка припадност или државјанство? Според потребата на моментот!

повеќе