Лига на шампиони

Голот по акцијата на Скубе и Дибиров е најдобар на колото во ЛШ (ВИДЕО)

Фантастичниот погодок на Дибиров по маестралната асистенција на Скубе го освои медиа тимот на ЕХФ, голот е прогласен за најдобар на колото. 

Вардар го надигра и убедливо го победи Мотор, а сега стигнуваат и индивидуалните признанија.
 
Во финишот од мечот, откако победата беше обезбедена, Вардар почна да игра и атрактивно. Силен впечаток остави голот на Дибиров по асистенција од Скубе. Тој погодок е прогласен и за најдобар на колото во Лигата на шампионите.
 
Најдобрите пет голови можете да ги видите на овој ЛИНК.

Пандемијата на коронавирусот која го зафати целиот свет, не само што има огромно влијание врз јавното здравство, општеството и економијата како целина, туку предизвика пустош и во спортот.

повеќе

За транспортерите – благодарам, за мерките – итност, за компаниите надеж дека Владата ќе ги искористи сите ресурси на државата за да ги одржи во живот, без разлика на цената што треба да се плати за тоа.

повеќе

Пандемијата со коронавирусот започна во време кога довербата во институциите беше на рекордно ниско ниво. 

повеќе