На денешен ден

Голот на Циндриќ кој никогаш нема да се заборави (ВИДЕО)

На денешен ден пред три години Лука Циндриќ погоди во последните секунди од мечот за победа на Вардар над големата Барселона и пласман во финалето од Лигата на шампионите.

Пред три години Вардар за прв пат ја покори Европа, и тогаш во полуфиналето падна Барселона.

Таа средба се одигра на денешен ден, а голот на Лука Циндриќ во последните моменти никогаш нема да се заборави. По таа бомба на Хрватот следуваше вистинско лудило на теренот, неизмерна радост кај вардаровите ракометари.

Дали е аксиом дека со членството во НАТО е гарантирана безбедноста на Македонија? Дали почеток на преговори значи и отворен пат за членство во ЕУ?

повеќе

Што е со оние граѓани кои не се вклопуваат во нашиот (би)етнички дискурс?

повеќе

Постојат различни фактори кои влијаат на нивото на ризик кога станува збор за перење пари. Тоа може да биде од клиенти, региони, производи или ризик од финансиски инструменти. Разбирањето на овие ризици, како и факторите што придонесуваат, им овозможува на надлежните органи многу поефикасно да се заштитат од перење пари поврзано со корупција.

повеќе