По неколкуте заминувања

Дибиров им се обрати на фановите: Знам дека сте разочарани, но сега е време да се обединиме, Вардар ќе го биде

Тимур Дибиров се јави со изјава по серијата вести за заминување на ракометари од Вардар поради финансиската криза во клубот. 

Криштопанс и Атман си заминаа од Вардар, а од следната сезона си оди и голманот Гедбан. Се шпекулира и со одење на Сташ Скубе, се чини дека црвено-црните ќе бидат се послаби.
 
Но, Дибиров кој е во Вардар од почетокот на ерата на Самсоненко им порачува на фановите дека клубот ќе го биде, а сега е вистинско време сите да се обединат и да се насочат кон мечот со Мотор во Лигата на шампионите.
 

Доколку нешто радикално не се промени, не можеме да очекуваме дека нашата економија брзо ќе се нормализира и ќе излезе од сегашната криза.

повеќе

Како да разликуваш дали „Македонец” означува етничка припадност или државјанство? Според потребата на моментот!

повеќе