ЕП 2020

Брестовац: Лошиот влез во второто полувреме беше клучен за поразот

Селекторот Данило Брестовац вели дека почетокот на второто полувреме бил решавачка за поразот од Чешка. 

Македонија одигра уште еден драматичен меч, вој пат го загубивме иако одигравме речиси перфектно прво полувреме во одбраната. 
 
„Слабо влеговме во второто полувреме, тие ни направија серија од 5-1. Имавме шанси ги промашивме, тие дадоа од тешки позиции и тоа е тоа. Серијата на почетокот на второто полувреме мислам дека беше клучна за поразот“, вели селекторот Брестовац.
 
Голманите немаа свој ден, за разлика од дуелот со Украина кога блескаше Митревски.
 
„Не би рекол дека голманите беа проблем. Во првото полувреме примивме само девет голови. Сега одиме на Австрија, уште ништо не е загубено, имаме шанси“.
 

Овозможувањето континуитет на стопанството треба да биде на прво место во агендата на Владата, бидејќи закрепнувањето на економијата ќе дојде токму од приватниот сектор.

повеќе

Светот првично се соочи со кризата предизвикана од коронавирусот на некоординиран начин, при што огромен број држави едноставно ги игнорираа предупредувањата и настапуваа самостојно.

повеќе

Пандемијата на коронавирусот која го зафати целиот свет, не само што има огромно влијание врз јавното здравство, општеството и економијата како целина, туку предизвика пустош и во спортот.

повеќе