Кошарка

Никола Јокиќ беше најдобар на теренот во мечот во кој Денвер со 119:101 ја победи Оклахома. 

20 Јануари 2021 - 09:31

Џејмс Харден и Кевин Дурент веднаш покажуваат дека ќе бидат одличен тандем, двајцата имаа фантастични партии и го предводеа Бруклин Нетс во победа од 125-123 над Милвоки. 

19 Јануари 2021 - 11:02

Лука Дончиќ имаше фантастичен настап против Чикаго Булс но тоа не му помогна на Далас да дојде до победа, сепак Словенецот го помина Мајкл Џордан по трипл-дабл учиноци во кариерата. 

18 Јануари 2021 - 10:33

Џејмс Харден имаше фантастично деби за Бруклин Нетс, постигна трипл-дабл во победата над Орландо од 122:115. 

17 Јануари 2021 - 09:36

Милвоки со 112:109 ја доби пресметката против Далас, Јанис Адетокумбо и Лука Дончиќ беа најдобри во своите тимови но на крајот грчкиот кошаркар се радуваше на победата. 

16 Јануари 2021 - 10:17

Уште една импресивна партија на Никола Јокиќ кој постигна трипл-дабл за триумф на Денвер над Голден стејт од 114:104. 

15 Јануари 2021 - 09:38

Лука Дониќ беше далеку најдобар на теренот во победата на Далас над Шарлот од 104:93, му недостасуваше само една асистенција за трипл-дабл. 

14 Јануари 2021 - 09:46

Џејмс Харден е дел од сензационална размена во НБА, ѕвездата на Хјустон се пресели во Бруклин, а за да се реализира оваа зделка се вклучени и Индијана и Кливленд. 

13 Јануари 2021 - 23:36

17-годишниот Михаил Наумоски кој важи за голем талент, стави потпис на две ипол годишен договор со МЗТ Скопје. 

13 Јануари 2021 - 14:47

Шампионот, Лос Анџелес Лејкерс лесно се справи со Хјустон победувајќи го убедливо со 117:100 и тоа на негов терен, Леброн Џејмс и Ентони Дејвис беа во елемент. 

13 Јануари 2021 - 10:17

Вучевиќ беше најдобар на теренот, но тоа не беше доволно Орландо да избегне пораз од Милвоки и тоа убедлив со 121:99. 

12 Јануари 2021 - 10:34

Лос Анџелес Лејкерс на гостински терен го победи Хјустон со 120:102, Денвер со 114:89 победи кај Њујорк, Никола Јокиќ беше најдобар во својот тим. 

11 Јануари 2021 - 09:21

Кошаркарот на Шарлот, Ламело Бол се запиша во историјата на НБА како најмлад играч кој направил трипл-дабл учинок. 

10 Јануари 2021 - 11:23

Лука Дончиќ запиша трипл-дабл учинок и го предводеше Далас до победа над Орландо од 112:98, Словенецот наскоро ќе се израмни со Мајкл Џордан во една категорија. 

10 Јануари 2021 - 11:03

Македонскиот кошаркар Андреј Јакимовски продолжува со одличните партии во дресот на Вашингтон стејт во НЦАА лигата, тој игра се подобро, а на последниот меч ја доби и наградата МВП. 

10 Јануари 2021 - 10:21

Во моментов, мал број проекти или иницијативи во Македонија се фокусираат на тоа како универзитетите ги подготвуваат студентите за општествена одговорност и за граѓанскиот статус.

повеќе

Попис на населението во 2020 треба да има, затоа што тоа утре може да биде услов за Македонија да чекори напред кон ЕУ.

повеќе

Северна Македонија, исто така, мора да се придвижи кон енергетска независност, користејќи обновливи извори на енергија кои нема да му наштетат на кревкиот екосистем во оваа прекрасна земја.

повеќе