Непрофесионален однос кон дресот со државниот грб

Словенците пред поразот од Полска се пијанчеле до пет часот наутро

Репрезентацијата на Словенија на Евробаскетот беше бранител на трофејот и еден од главните фаворити за пехарот, но изненадувачки доживеа елиминација од Полска во четвртфиналето. 

Специјализираниот портал за кошарка од Босна и Херцеговина, „бхббаскет“ открива што се случувало со селекцијата на Словенија пред мечот со Полска.
 
Од извори од Берлин, тие дознаваат дека словенечките репрезентативци ноќта пред мечот со Полска ја поминале во незаборавна забава со многу алкохол која траела до пет часот изутрина.
 
Мамурни по големото количество на испиен алкохол, Словенците излегоа на мегдан со мотивираната Полска и доживеаа шокантен пораз.
 
Тие вината ја префрлија на судиите, сокривајќи што се случувало на 15 часа пред почетокот на важниот натпревар.
 
Полска убедливо загуби во полуфиналето и во битката за третото место, што укажува на тоа дека Словенците доколку во мечот влегле професионално, сигурно лесно ќе ги минеле Полјаците.

Самата идеја на странските директни инвестиции е да донесе нови вработувања со повисоки плати кои треба да ги исплаќа странскиот инвеститор.

повеќе

Треба да се размисли за тоа дека сите предлози и промени кои доаѓаат од Брисел, не можат ефикасно да се применат и во Македонија и да се дејствува во правец на благосостојба на граѓаните, а не само на профитите.

повеќе

Предложеното законско решение се фокусира на аудиовизуелниот/радиодифузниот сектор, игнорирајќи ги последниве две децении на развој на дигиталниот домен и на интернет, со сите негови позитивни и негативни страни.

повеќе