Не може да поверува дека Коби Брајант почина

Одом: Бог требаше да ме земе мене и да го поштеди мојот брат Коби (ФОТО)

Проблематичниот Ламар Одом не може да поверува дека Коби Брајант трагично го загуби животот во хеликоптереска несреќа, поранешниот кошаркар вели дека тој требал да почине наместо миленикот на „езерџиите".

Ламар Одом долги години играше крај Коби Брајант во дресот на ЛА Лејкерс и од тој период може да се пофали со два шампионски прстени. Во 2015 тој беше пронајден во безсознание во бордел во Невада, доживеал 12 мозочни и два срцеви удари во периодот кога бил хоспитализиран, но некако успеа да ја измами смртта.

По трагичните вести кои ги дочека синоќа, Ламар Одом се огласи на социјалните мрежи и порача дека дека тој требал да почине наместо миленикот на „езерџиите“.

„Се уште чекам медиумите да излезат со вест дека имале погрешни информации. Нема шанси Бог толку рано да го земе мојот брат. Знам дека поминав низ многу работи во мојот живот кога се дрогирав. Кога бев во кома, доколку Бог ми кажеше дека ќе ме земе мене а ќе го поштеди Коби, веднаш ќе прифатев. Во чест на мојот брат, утре ќе станам во 4 часот наутро и ќе одам во теретана! Те сакам брату“ – гласи дел од пораката на Ламар Одом на Инстаграм.

 
 
 
View this post on Instagram

These picture are just the tip of the iceberg of our relationship. He taught me so many things in life that were necessary on and off the court. On the court he taught me how to carve out defenses and how to take my time. How to make winning my ultimate goal. Off the court he taught me to sign my own checks lol. Of course anyone who knows my story knows I’ve suffered a lot of loss but the only loss I can compare this to is when I lost my son. Even though our relationship wasn’t father/son, it was more like him being a teacher and me being his brother. I’m glad I got to be the ying to your yang as far as the locker room was concerned. It was my pleasure. I couldn’t even catch my breath today when I heard this news. I just knew if he was in a helicopter crash he would have been the one to survive. Somehow he would have jumped out and landed on his feet. I’m sitting here thinking about when we would be in practice scrimmaging and you would start the jump ball off with elbowing Sasha in the chest. Like dude it’s 10:30 in the morning lol. You think watching him play was crazy, you gotta think in practice if you scored like 8-9 buckets throughout the practice you had a great practice. I’ve seen him knock off 13-14 in a row in practice!!!! I’m still waiting for the media to come out and say wrong report. No way God took my brother this early. I know I been through my own stuff in life with using drugs and not being good to myself. When I went through that Coma situation if God would have came to me and said we would take me and spare Kobe I would have rather that happened. In honor of my brother I’m up at 4am tomorrow to get to the gym! Gigi gone give you buckets!!!! I love you brother @kobebryant

A post shared by Lamar Odom (@lamarodom) onJan 26, 2020 at 2:57pm PST

Во Македонија само 1% од младите професионално се занимаваат со спорт, 7% спортуваат аматерски, додека 42% спортуваат рекреативно или практикуваат физичка активност во вид на хоби и рекреација.

повеќе

Нашето законодавство дава поголема важност на едно парче хартија отколку на вистинската состојба на терен.

повеќе

Еве што знаат мнозинството Македонци и Бугари родени до 1980 година.

повеќе