АБА лига

Обрадовиќ: МЗТ Скопје покажа дека е екипа која се бори до самиот крај

Партизан денеска со очекувана победа си замина од Скопје, го совладаа тимот на МЗТ со 92-74, Жељко Обрадовиќ е задоволен од мечот. 

Партизан создаде предност од 16 разлика во првата четвртина, остатокот од натпреварот беше рамноправен, МЗТ Скопје по лошиот почеток почна да игра, но момците на Жељко Обрадовиќ без поголем проблем дојдоа до победата.
 
„Сакам да се заблагодарам до навивачите за прекрасната атмосфера која ја направија, беше убаво да се игра кошарка тука. Ние од самиот старт тргнавме агресивно и создадовме предност која се покажа како решавачка. Водството го одржавме до крајот. За мечот со МЗТ Скопје се подготвувавме сериозно, така се подготвуваме и за секој друг натпревар. Рано е за било какви прогнози, одиграни се само две кола, но МЗТ Скопје покажа дека се бори до самиор крај, дека не се предава и само на тој начин треба да се игра“, вели Обрадовиќ.

Калоѓера не може да премолчи, не може да замиже пред историската вистина на Македонија, па затоа во својот живот се определил да македонствува.

повеќе

Слушањето како способност да го фокусираме вниманието на аудитивните дразби е важен аспект на нашиот живот и значително влијае на неговиот квалитет во сите сегменти.

повеќе

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе