АБА лига

Обрадовиќ: Имаме голема почит за МЗТ Скопје, тие ќе сакаат да одиграат добар меч

Денеска со почеток од 16 часот, МЗТ Скопје го пречекува Партизан во меч од второто коло во најдобрата АБА лига. 

По поразот од Црвена звезда во првото коло, МЗТ Скопје денеска има нов тежок предизвик, дуел со вториот најсилен тим во АБА лигата, Партизан.
 
Црно-белите се предводени од легендарниот Жељко Обрадовиќ, а тоа треба да биде мотив повеќе и за кошаркарите на МЗТ Скопје да одиграат добар натпревар.
 
„Имаме голема почит кон екипата на МЗТ Скопје. Знаеме дека тие ќе имаат голема желба во првиот натпревар пред своите навивачи оваа сезона да одиграа добро. Ние треба да истрчаме на теренот со максимална концентрација и да одиграме на ниво потребно за победа“, вели Жељко Обрадовиќ.
 

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе

Трагично е што воопшто треба да се бориме за зачувување на институција која отсекогаш била стожер на културниот живот во Македонија.

повеќе

Македонија нема рециклирачки капацитет за пластичната амбалажа, а со увозот на ѓубре како гориво во индустријата, станува и неофицијална депонија на ЕУ.

повеќе