Во хеликоптерската несреќа

Објавена посмртницата на Коби Брајант, смртта на легендата била „брза“ (ВИДЕО)

Според посмртницата на Коби Брајант, која ја објавија американските медиуми, кошаркарска легенда загинала во „пад на патнички хеликоптер“, а неговата смрт дошла „брзо“.

Во документот се вели дека Брајант починал во „пад на патнички хеликоптер“, а како официјална причина за смртта е наведена „остра траума“, а за „временскиот интервал помеѓу почетокот на траумата и смртта“ е наведено дека бил „брз“.

Во делот „место на смртта“ е испишано „планина“.

Според посмртницата, Коби Брајант и неговата 13-годишна ќерка Џиана биле погребени во петокот, на 7 февруари 2020 година.

Брајант и Џиана загинаа на 26 јануари со уште седум други луѓе во пад на хеликоптерот на Брајант кај Лос Анџелес.

 

Ковид-19 може да нѐ научи битни лекции за животот - дека почитта кон другите човечки суштества не е во честа која им ја даваме со пружање рака и тапкање по грбот, туку во суштинската грижа за нивната добробит и здравје.

повеќе

За преродба требаат само три чекора: промена на изборниот модел, укинување на мега и квази државниот апарат заедно со сите паразити во него и економски план за ревитализација на земјата.

повеќе

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе