НБА

Нов меч на Дончиќ со над 30 поени, Далас убедлив против Феникс (ВИДЕО)

Лука Дончиќ го предводеше Далас до нова победа, овојпат на домашен терен над Феникс со 130-111, Словенецот повторно беше на своето високо ниво. 

Далас по подолго време врза две победи, по триумфот над Њујорк, сега го победија и одличниот состав на Феникс.
 
Од почетокот на сезоната Лука Дончиќ игра во МВП форма, таков беше и синоќа кога на Феникс му даде 33 поени и беше најзаслужен за триумфот на Далас. Динвиди постигна 21 поен.
 
Најефикасен во составот на Феникс беше Ајтон со 20 поени, скромен учинок имаше Букер, само 11 поени.
 
 
Резултати:
 
Шарлот - ЛА Клиперс 117:119
Орландо - Милвоки 102:109
Атланта - Оклахома 114:121
Торонто - Бостон 110:116
Хјустон - Филаделфија 132:123
Мемфис - Мајами 101:93
Далас - Феникс 130:111
Голден стејт - Индијана 104:112
 

Калоѓера не може да премолчи, не може да замиже пред историската вистина на Македонија, па затоа во својот живот се определил да македонствува.

повеќе

Слушањето како способност да го фокусираме вниманието на аудитивните дразби е важен аспект на нашиот живот и значително влијае на неговиот квалитет во сите сегменти.

повеќе

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе