Актерот е скршен од болка како и сите други

Легендарниот Џек Николсон се потсети на првата средба со Коби Брајант: Мислеше дека сум луд

Најпознатиот навивач на ЛА Лејкерс, актерот Џек Николсон вели дека вестите за смртта на Коби Брајант се ужасни и жали што повеќе нема да може да разговара со миленикот на „езерџиите".

Џек Николсон има освоено три оскари, важи за еден од најголемите актери во историјата, но денеска тој е само обичен навивач на ЛА Лејкерс, скршен од болка по трагичната смрт на миленикот Коби Брајант.

„Мојата реакција е иста како и на сите останати во Лос Анџелес. Се беше солидно, цврсто и одеднаш се појави голема дупка во собата. Толку бев навикнат на средбите и разговорите со него... ова ме убива. Едноставно се работи за ужасен настан“ - вели Џек Николсон, кој од првиот ред стравствено ги бодри „езерџиите“.

„Беше голем играч. Првиот пат кога се сретнавме се пошегував со него. Се сретнавме во Њујорк (Медисон Сквер Гарден), му подадов топка и го прашав дали сака да му дадам автограм. Ме погледна чудно и мислеше дека сум луд“.

Јавното здравје и економијата одат заедно и во време на пандемија, па затоа најдобриот начин да ѝ се помогне на економијата во оваа криза е ако се воведат адекватни рестрикции за пандемијата да се стави под контрола.

повеќе

Стопанската комора на Македонија со донесувањето на 4-тиот сет на мерки гледа остварување на ветеното дека Владата на РСМ и во услови на здравствено- економска криза ќе стои зад компаниите.

повеќе

Оваа парафраза на големиот Иво Андриќ, нобеловец и водечко книжевно име на Балканот, за малку ќе го погодеше лично него.

повеќе